Artykuł

16 styczeń 2015

Interaktywna platforma internetowa Pol-Int

Kategoria: Konferencje, Wykłady, Nowości wydawnicze, Spotkania, Recenzje, Projekty otwarte - zgłoszenia, Projekty badawcze, Debaty, Granty, stypendia, Aktualności

Celem platformy jest przede wszystkim wymiana wiedzy, doświadczeń oraz kontaktów między specjalistami z różnych dziedzin nauki zajmujących się studiami o Polsce. Portal ma charakter międzynarodowy, interdyscyplinarny i interaktywny. Redagowany jest w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Pol-Int udostępnia wyniki interdyscyplinarnych badań prowadzonych w Polsce i na świecie. Wspiera również tworzenie sieci kontaktów i nawiązywanie międzynarodowych partnerstw naukowych. Platforma udostępnia informacje o instytucjach, projektach i konferencjach naukowych, stypendiach i grantach. Na stronie Pol-Int zamieszczane sa także sprawozdania z różnych wydarzeń naukowych. Redaktorzy portalu informują równiez na bieżąco o nowościach wydawniczych związanych ze studiami o Polsce, publikowanymi na całym świecie. 

Platforma umożliwia aktywne współtworzenie treści wszsytkim użytkownikom. Po zarejestrowaiu się na portalu publikować można treści dotyczące ważnych zagadnienień z zakresu studiów o Polsce. Użytkownicy mogą także komentować zamieszczone informacje oraz brać aktywny udział w internetowych dyskusjach.

W tworzenie strony zaangażowanych jest wielu recenzentów i redaktorów naukowych z Polski, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Austrii, Holandii oraz innych krajów a nad jakością merytoryczną zamieszczanych treści czuwa międzynarodowa i interdyscyplinarna Rada Naukowa (w składzie: prof. dr hab. Bożena Chołuj, prof. dr hab. Zbigniew Czachór. prof. Padraic Kenney, prof. dr Goro Christoph Kimura, prof. dr Stephan Kudert. prof. nadz. dr hab. Radosław Markowski, prof. dr hab Dariusz Stola, prof. dr Alexander Wöll)

Projekt realizowany jest przez Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz przez Collegium Polonicum w Słubicach i jest finansowany m.in. przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki.

Więcej informacji: Pol-Int

Nowości wydawnicze

Dariusz Jarosz, Rzeczy, ludzie, zjawiska. Studia z historii społecznej stalinizmu w Polsce (informacja wydawnicza)

Filmy historyczne

"Jak Pan Bóg pozwoli zmartwychwstać" - przedpremierowy pokaz filmu, 2 listopada 2016