Artykuł

12 czerwiec 2014

Ruszyła naukowa platforma www.pol-int.org

Kategoria: Konferencje, Nowości wydawnicze, Spotkania, Recenzje, Projekty otwarte - zgłoszenia, Debaty, Aktualności, Granty, stypendia

 

Studia-o-Polsce.Interdyscyplinarnie (Pol-Int) to platforma internetowa umożliwiająca wymianę wiedzy, doświadczeń oraz kontaktów między specjalistami z różnych dziedzin nauki zajmujących się Studiami o Polsce. Portal ma charakter międzynarodowy, interdyscyplinarny i interaktywny. Redagowany jest w trzech językach: polskim, niemieckim i angielskim.

Pol-Int udostępnia na arenie międzynarodowej wyniki interdyscyplinarnych badań prowadzonych w Polsce i na świecie. Wspiera również tworzenie sieci kontaktów i nawiązywanie międzynarodowych partnerstw naukowych. Platforma udostępnia informacje o instytucjach, projektach i konferencjach naukowych, o stypendiach i grantach a także sprawozdaniach z różnych wydarzeń naukowych. Na portalu zamieszczane są również informacje o nowościach wydawniczych związanych ze Studiami o Polsce, publikowanych na całym świecie. 

Zarejestrowani użytkownicy portalu publikować mogą na jego łamach treści dotyczące każdej z wyżej wspomnianych kategorii. Mogą także komentować zamieszczone informacje oraz brać aktywny udział w internetowych dyskusjach.

W tworzenie strony jest zaangażowanych wielu recenzentów i redaktorów naukowych z Polski, Niemiec, Japonii, Wielkiej Brytanii, USA, Włoch, Austrii, Holandii oraz innych krajów a nad jakością merytoryczną zamieszczanych treści czuwa międzynarodowa i interdyscyplinarna Rada Naukowa (w składzie: prof. dr hab. Bożena Chołuj, prof. dr hab. Zbigniew Czachór. prof. Padraic Kenney, prof. dr Goro Christoph Kimura, prof. dr Stephan Kudert. prof. nadz. dr hab. Radosław Markowski, prof. dr hab Dariusz Stola, prof. dr Alexander Wöll)

Projekt realizowany jest przez Centrum Interdyscyplinarnych Studiów o Polsce Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą oraz przez Collegium Polonicum w Słubicach i jest finansowany m.in. przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej oraz Polsko-Niemiecką Fundację na rzecz Nauki.

źródło: Pol-Int

Nowości wydawnicze

Dariusz Jarosz, Rzeczy, ludzie, zjawiska. Studia z historii społecznej stalinizmu w Polsce (informacja wydawnicza)

Filmy historyczne

"Jak Pan Bóg pozwoli zmartwychwstać" - przedpremierowy pokaz filmu, 2 listopada 2016